PLT #007 Jak wydać książkę? -Marcin Osman

Gościem kolejnego odcinka podcastu z cyklu: „Lepiej Teraz”

jest Marcin Osman.

Przedsiębiorca, trener, podróżnik, szkoleniowiec, doradca zarządów spółek w zakresie strategii sprzedaży i marketingu oraz pisarz i wydawca książek takich autorów jak Frederik Eklund, Gary Vaynerchuk,  Todd Henry i wielu innych. Zdobył tytuł ” Young Interactive Entrepreneur”. Jest finalistą „Startup Challange 2012” i zwycięzcą konkursu „Młodzi Innowacyjni 2013”. Sam napisał dwie książki: „Biznes Ci ucieka” oraz ” Jak poradzić sobie z porażką w biznesie”. Wydaje książki, pomaga sprzedać, napisać i wydać książkę innym ludziom. Także Twoją!

Spotkaliśmy się w Idea Hub na Zajęczej w Warszawie, żeby porozmawiać o biznesie, sekretach jego sukcesu i niezwykle wyrazistym i klarownym podejściu do biznesu:

„Wymyśliłem sobie, że będę wycinał maksymalnie rzeczy zbędne, podważając status quo, tak żeby skupić się tylko i wyłącznie na daniu efektu odbiorcy”

” Jeżeli mam wielką firmę i duże biuro, to że jest wielka nie daje żadnej wartości klientowi. To tylko wyciąga pieniądze z mojej kieszeni, jako stałe koszty”

„Miałem wieki głód, żeby robić coś więcej”

„Było knock, knock, knock i nikt nie otwierał. I w końcu ktoś otworzył.”

Z wywiadu dowiesz się m.in:

 1. Jak wydać książkę?
 2. Na czym polega minimalizm Marcina Osmana?
 3. Dlaczego „najpierw klient, a później fabryka”?
 4. Jak z „selfpublishera” stać się wydawcą?
 5. Jak można sprawdzić czy pomysł biznesowy wypali?
 6. Dlaczego nie wierzy we własne pomysły biznesowe?
 7. Czy każdy może wydać swoją książkę?
 8. Jak sprzedać, napisać i wydać książkę w 30 dni?
 9. Dlaczego „skalowanie” to ściema?

Jest też dostępny zapis video na FB LIVE:

jak wydać książkę?

https://www.facebook.com/marcin.osman.9/videos/1389807197702746/

„Byłem wcześniej prezesem, niż zostałem magistrem”

„Dużo jest teraz coachów na rynku. Każdy może się nazwać coachem. Tak samo jak każdy może się nazwać przedsiębiorcą. Ale nie każdy jest coachem i nie każdy jest przedsiębiorcą. Nie ważne jaka metkę sobie dasz i nie ważne co sobie napiszesz na wizytówce: CEO, CFO, whatever. Pytanie, czy  to co robisz daje efekty?”

„Zero romantyzmu”

„-I’am gonna, I’am gonna, I’am gonna !

-…no to zrób to !”

 

Książki:

„Biznes Ci ucieka”

 

 

Zapraszam do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów np. PlayerFM

Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes,  subskrybuj mój newsletter lub polub fan page na Facebooku:

www.facebook.com/lepiejteraz

W celu zapewnienia lepszej jakości podcastów i ciągłości dodawania coraz bardziej rozwijających się audycji, będę wkrótce zmuszony do wykupienia płatnego hostingu.

Dalej zamierzam dzielić się z Wami moimi treściami ZA DARMO. Statystyki pokazują, że jest Was coraz więcej i cieszy mnie, że pragniecie dokonać zmiany w swoim życiu na lepsze i chcecie to zrobić z Lepiej Teraz 🙂 W związku z tym proszę Was o wsparcie podcastu Lepiej Teraz na profilu Patronite, żebym mógł wykupić stały hosting i wrzucać audycje bez ograniczeń. 5 zł w zupełności wystarczy.

Bardzo Wam dziękuję

Radek Budnicki

4 Comments

 • Super odcinek z Marcinem. Dawno już nie słuchałem Marcina, kiedyś śledziłem jego poczynania. Naprawdę jest świetnym przykładem człowieka, który zamiast gadać, robi. Biznes Ci ucieka i historia ze ślimakami, za każdym razem mnie bawi – jest po prostu świetna. Styl Marcina jest wyjątkowy, jednak najlepiej wybrać z tego coś co pasuje do nas. Tak jak podkreślaliście w rozmowie, nie sztuką jest znaleźć guru, sztuką jest nauczyć się od kogoś czegoś, co jest nam potrzebne w naszym życiu. Fajnie oddaje to cytat Johna C. Maxwella „Człowiek mądry uczy się na swoich błędach; człowiek mądrzejszy uczy się na błędach innych; a człowiek najmądrzejszy uczy się na sukcesach innych.”
  Powodzenia w dalszych działaniach!

 • Świetny odcinek! Z chęcią uczestniczę w Marcina webinarach i czytam książki, które wydaje. Ma on niesamowitą ilość energii – można się od niego uczyć 🙂

  • Radek

   Reply Reply 04/01/2017

   może sama napisz z nim książkę 🙂

Leave A Response

* Denotes Required Field