PLT #009 Jak najlepiej blogować? -Andrzej Tucholski

Jak najlepiej blogować?

„Jak masz coś, co na maxa kochasz w życiu, na bank jest jakaś  grupa ludzi, która ma ochotę mieć w jakiś sposób styczność z Tobą”- A. Tucholski

To są słowa jednego z najbardziej wpływowych blogerów w Polsce, wypowiedziane w klimatyzowanej sali, gościnnego Idea Hub na Zajęczej.  Andrzej Tucholski zgodził się zostać gościem kolejnego podcastu z cyklu Lepiej Teraz, w którym opowiedział m.in: Jak najlepiej blogować?

Mgr psychologii, bloger od 2009, podcaster na kanale Game Church, konsultant, mówca i vloger. Motywuje, edukuje, szuka i uczy dobrych praktyk w różnych dziedzinach życia. Jako pierwszy prowadził bloga o kulturze, w którym nie było ani jednej recenzji. Jest fanem urbanistyki, planowania, Marka Aureliusza, Seneki… oraz Jamesa Bonda (!)

Andrzeja poznałem w trakcie jednego z wykładów na temat dobrych praktyk w blogowaniu, gdzie przedstawił metodę motywu przewodniego, którą zapoczątkował Chris Guillebeau. Andrzej miał przyjemność poznać go na konferencji Alive w Berlinie. Poprosiłem, żeby opowiedział o nowym podejściu do blogowania i podzielił się z Wami wieloma cennymi radami. Ten wywiad jest tych wszystkich, którzy pragną prowadzić bloga długofalowo i nie zakończyć tej wspaniałej przygody po kilku miesiącach. Jest to rozmowa o blogowaniu, zarabianiu na blogu, o przyszłości podcastingu, dobrych książkach, mentorach, kwestionowaniu tzw. „prawd” i filozofii stoickiej.

” Uczę się od lat pokory. Nie jest łatwo”- A. Tucholski

Z wywiadu dowiesz się między innymi:

 1. Dlaczego podcasty osiągną sukces w Polsce?
 2. Jak zarabiać na blogu?
 3. Czym jest motyw przewodni w blogowaniu?
 4. Czy bloger motoryzacyjny może pisać o jedzeniu?
 5. Jak wytrwać w blogowaniu?
 6. Dlaczego Andrzej podaje zaniżone statystyki reklamodawcom?
 7. Co jest najważniejsze w blogowaniu?
 8. Gdzie można porozmawiać o swojej przyszłości w szczery sposób, bez cynizmu?

„Jak umiesz wejść w czyjeś buty i spojrzeć na czyjeś życie własnymi oczami, to jesteś w stanie uspokoić emocje względem najgorszego wroga”– A. Tucholski

Książki:

„Szczęście w poszukiwaniach”- Chris Guillebeau

www.andrzejtucholski.pl

Zapraszam do słuchania Podcastu LEPIEJ TERAZ na iTunes i android-owych appkach do podcastów. np. PlayerFM

Jeśli Ci się podobało, wstaw proszę pozytywną recenzję na iTunes,  subskrybuj mój newsletter lub polub fan page na Facebooku:

www.facebook.com/lepiejteraz

W celu zapewnienia lepszej jakości podcastów i ciągłości dodawania coraz bardziej rozwijających się audycji, będę wkrótce zmuszony do wykupienia płatnego hostingu.

Dalej zamierzam dzielić się z Wami moimi treściami ZA DARMO. Statystyki pokazują, że jest Was coraz więcej i cieszy mnie, że pragniecie dokonać zmiany w swoim życiu na lepsze i chcecie to zrobić z Lepiej Teraz 🙂 W związku z tym proszę Was o wsparcie podcastu Lepiej Teraz na profilu Patronite, żebym mógł wykupić stały hosting i wrzucać audycje bez ograniczeń. 5 zł w zupełności wystarczy.

Bardzo Wam dziękuję

Radek Budnicki

5 Comments

 • Cześć!
  Pomyśl o wprowadzeniu do Twoich podcastów zakończenia. Wprowadzenie + część główna + zakończenie i będzie idealnie. Za pierwszym razem myślałem, że iPod mi padł. 🙂

  Tak czy siak – bardzo fajny podcast, rób tak dalej. Lubię Cię słuchać w trakcie treningów!

  Pozdrawiam,
  Paweł

  • Radek

   Reply Reply 24/08/2016

   Dzięki za dobra słowa i radę 🙂
   Będę coś kombinował 🙂

   Miłego biegania 🙂

 • To był pierwszy odcinek Twojego podcastu, który słuchałem. Umilał mi czas w drodze do zatłoczonego Gdańska. Naprawdę świetna rozmowa z Andrzejem. Powiedzieliście bardzo dużo ciekawych i przydatnych rzeczy, jednak myślę, że główną siłą tego odcinka była inspiracja do działania. Poruszyliście tyle tematów, że aż głowa mi kipiała od pomysłów i ciekawostek. No i dodatkowo jestem blisko związany z tymi tematami. Ostatnio z Żoną mieliśmy maraton Bournea, zanim wybraliśmy się do kina. A także w pewnym momencie swojego życia zostałem zainspirowany przez Tima Ferrissa:) Świetnie się słucha ludzi, którzy myślą podobnie, ale dokładają kolejną cegiełkę do tej wiedzy. To takie poszerzanie perspektywy. Sam jestem psychologiem i ogromnym fanem skutecznej edukacji.

  • Radek

   Reply Reply 30/08/2016

   Tym bardziej się cieszę, ze są ludzie podobni do mnie i myślący w tych samych kategoriach
   Trochę poszaleliśmy z Andrzejem skacząc szeroko po tematach,ale Motyw przewodni blogowania został zachowany 🙂

 • Inspirująca rozmowa 🙂 Jak wszystko, co związane z Andrzejem Tucholskim 🙂

Leave A Response

* Denotes Required Field